Властивості води
Лікувальні властивості мінеральних джерел Моршина були помічені ще в кінці 19 століття. Мінеральні джерела № 1, № 6 - це високомінералізовані розсоли. З них готують різноманітні по концентрації лікувальні мінеральні розчини .

 

 

Лікування мінеральною водою джерела № 1

 

Хлоридно - сульфатна натрієво - калієво -магнієва вода Джерела № 1 має високий лікувальний ефект при захворюваннях органів травлення ( хронічному гастриті , коліті , панкреатиті , захворюваннях гіпатобіліарной системи) , які супроводжуються зниженим вмістом соляної кислоти в шлунковому соку.

 

Вода цього мінерального джерела:

 • знижує запальні процеси в травному тракті
 • підсилюється годинна напруга секреції , підвищує кислотність і травну силу соку
 • активно стимулює евакуаторну функцію шлунка
 • позитивно впливає на процеси всмоктування , що необхідно при лікуванні хворих з послерезікціонном синдромом , захворюваннями кишечника з ознаками порушення всмоктування
 • в гарячому вигляді уповільнює моторну функцію кишечника , запобігає процеси бродіння і розпаду в товстій кишці , перешкоджає всмоктуванню продуктів патологічного розпаду
 • виводить з організму радіонукліди , посилює жовчоутворення і жовчовиділення , попереджує застій жовчі в жовчному міхурі , усуваючи одну з причин утворення жовчних каменів.

 

У результаті лікування мінеральною водою джерела № 1 підвищуються окисні процеси , що регулює жировий обмін аліментарного, нейрогенного і ендокринного походження.

 

 

Лікування мінеральною водою джерела № 6

 

Сульфатна магнієво - калієво - натрієва лікувальна мінеральна вода Джерела № 6 відрізняється від води джерела № 1 високим вмістом сульфатів магнію і калію , відносно низьким вмістом хлоридів натрію.

Іонний склад води мінерального джерела № 6 має виражений позитивний вплив на функціональний стан шлунку, печінки, жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, кишечника.

 

Мінеральна вода джерела № 6:

 • сприяє ліквідації запальних процесів у шлунку, підшлунковій залозі, кишечнику, печінці, жовчному міхурі, нормалізує секреторну і кислотоутворюючу функції шлунка;
 • стимулює жовчоутворення і жовчовиділення, зменшує літогенність жовчі (небезпека каменеутворення в жовчному міхурі та жовчовивідних шляхах)
 • нормалізує білковоутворюючу, вуглеводну антитоксичну функцію печінки

 

Під впливом лікувального джерела № 6 підвищується артеріальний приплив і відтік крові з печінки , зменшується тиск у басейні легеневої артерії. Зростання інтенсивності печінкового кровообігу сприяє зменшенню тканинної гіпоксії печінкових клітин, чим покращує їх функцію. Наявність у воді іонів калію і магнію сприятливо впливає на водно - електролітний обмін, кислотно -лужну рівновагу в організмі людини , на метаболізм серцевого м'яза , забезпечує необхідну кількість магнію , який сприяє нормалізації біоценозу товстої кишки за рахунок зростання у її змісті біфідо -і лактобактерій, зменшення кількості умовно патогенної мікрофлори, природно знижує інтоксикацію і грає важливу роль в життєдіяльності організму.

 

Лікування мінеральною водою джерела № 6 призводить до нормалізації обміну речовин — впливає на рівень холестерину, В- ліпопротеїдів, зниження рівня цукру в крові і підвищенню толерантності до глюкози у хворих на цукровий діабет, підвищення окислювальних процесів, і як результат — до втрати ваги у людей з ожирінням.

Доведено ефективність застосування мінеральних вод курорту Моршин у хворих після операцій на органах гастродуоденальної зони, зокрема при демпінг- синдромі, синдромі привідної петлі, агастральние астенії, гастриті, культі шлунка та ін Під їх впливом посилюється активність пристінкових і клітинних ферментів, поліпшується всмоктування, зменшуються запальні явища в гастродуоденальної області, зростає концентрація гастрину, секретину, що мають трофічну дію.

 

Мінеральні води джерел № 1 і № 6 відносять до радіоблокаторів — містять елементи К, Na, Mg, що конкурують з радіонуклідами цезію і сприяють швидкому виведенню його з організму. Завдяки протизапальному ефекту, збільшення об'єму рідини в порожнині кишечника мінеральні води цих джерел сприяють промиванню стінки кишечника, видаленню бактеріальних токсинів, радіонуклідів, недоокислених продуктів обміну речовин, нормалізують показники секреторної і кислотоутворюючої функції шлунка.

 

 

Лікування мінеральною водою джерела «Божої Матері» № 4

 

Лікувальні властивості мінеральної води джерела № 4 грунтуються на правильній кристалічній будові та особливості її хімічного мікробного складу фізіологічної дії: низька мінералізація, слабка радіоактивність, високий вміст органічного вуглецю, азоту, специфічна мікрофлора, вплив на енергетичний обмін, розподіл води в організмі, обмін іонів натрію і калію, на парціальні процеси в нирках.

 

Мінеральна вода джерела № 4:

 • нормалізує впливає на функціональний стан нирок
 • сприяє ощелачиванию сечі , вимивання солей і відходженню дрібних каменів, зменшує небезпеку каменеутворення і попереджає літогенність сечі
 • виводить радіонукліди
 • стимулює перебіг окислювальних процесів в тканини печінки
 • має сечогінну, спазмолітичну, знеболюючу дію
 • знімає запальний процес у нирках, сечовивідних шляхах
 • покращує клубочкову фільтрацію, канальцеву секрецію і реабсорбцію в нирках
 • в поєднанні з грязьовими ректальними тампонами і озокеритових аплікацій усуває венозний застій в малому тазу
 • сприяє розсмоктуванню запальних інфільтратів
 • стимулюючу впливає на рухову функцію гладкої мускулатури

 

Спостерігається терапевтична ефективність мінеральної води джерела № 4 при сечокам'яній хворобі , хронічному пієлонефриті, сечокислий діатез.

Після спеціальних досліджень вітчизняні та зарубіжні вчені встановили, що вода з цього мінерального джерела має такі ж властивості, як і присвячена йорданська , отже — має величезну лікувальну силу.

 

 

 

 

 

 

 В результаті лікування мінеральною водою підвищуються окисні процеси, що регулює жировий обмін аліментарного, нейрогенного і ендокринного походження. Моршинська мінеральна вода сприятливо впливає на водно-електролітний обмін, кислотно- ужну рівновагу в організмі людини, на метаболізм серцевого м'яза, забезпечує необхідну кількість магнію, який сприяє нормалізації біоценозу товстої кишки за рахунок зростання у її змісті біфідо - і лактобактерій, зменшення кількості умовно патогенної мікрофлори, природно знижує інтоксикацію і грає важливу роль в життєдіяльності організму. 
Яндекс.Метрика